Connect with us

Wakacje za granicą

Ile trwa lot na Zanzibar? Zobacz ile leci się na Zanzibar!

Zaktualizowano

dnia

Łódka na Zanzibarze

Zanzibar w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym celem podróży Polaków. I nic w tym dziwnego – ten egzotyczny kraj zachwyca przede wszystkim bajecznymi plażami i turkusową wodą. Coraz większa dostępność lotów na Zanzibar sprawia, że jest on coraz chętniej wybierany na wakacyjne wojaże. Temperatura wody nierzadko przekracza 25°, a powietrza – 30°. Z racji tego, że Zanzibar to archipelag wysp położonych na Oceanie Indyjskim, podróż samolotem trwa długo. Ile jednak trwa lot na Zanzibar? Warto to wiedzieć przed wyruszeniem na magiczne wakacje – szczególnie jeśli np. mamy zamiar podróżować z dzieckiem, lub średnio znosimy lot samolotem.

Plaża na Zanzibarze
Ile trwa lot na Zanzibar? To wszystko zależy czy lecimy czarterem czy nie (fot. Humphrey Muleba unsplash.com)

Ile trwa lot na Zanzibar z Polski?

Bezpośredni lot na Zanzibar z Polski (Warszawa, Wrocław, Katowice)

Zazwyczaj turyści wybierając się do Zanzibaru wybierają połączenia z przesiadkami. Niedawno pojawiły się jednak bezpośrednie loty czarterowe na ten piękny afrykański archipelag. Możemy np. trafić na ofertę linii Enter Air z bezpośrednimi lotami, bez żadnych przesiadek. Ile się leci bezpośrednio z Warszawy? Czas to około 10 godzin 30 minut. Zdarza się, że lot czarterowy ma lądowanie techniczne na tankowanie (np. w Egipcie), co wydłuży podróż do 11-12 godzin.

Loty z przesiadkami na Zanzibar

Jeżeli przesiadki wchodzą w grę, to ilość polskich miast, które oferują loty na Zanzibar się zwiększa. Możemy tam dolecieć praktycznie z każdego większego portu lotniczego (Gdańsk, Kraków, Poznań). Przesiadka zazwyczaj będzie się odbywała na międzynarodowym porcie lotniczym w Dubaju – jednym z największych lotnisk świata. Ile się leci na Zanzibar z przesiadką? To zależy oczywiście od przerwy między lotami. Należy jednak liczyć się ze znacznie dłuższą podróżą. Lot na Zanzibar z przesiadką trwa od 14 do nawet 17 godzin.

Tanzania - wybrzeże
Długi lot na Zanzibar rekompensują rajskie widoki (fot. Med J unsplash.com)

Kiedy lecieć na Zanzibar?

Zanzibar leży w strefie klimatu równikowego. Klimat ten charakteryzuje się po pierwsze wysokimi temperaturami, a po drugie dużą wilgotnością powietrza. Sprawia to, że pogoda na Zanzibarze jest zróżnicowana i nie jest jednolita. Planując lot na Zanzibar należy mieć na uwadze to, że w ciągu roku wyróżnia się tam 2 pory suche oraz 2 pory deszczowe.

Styczeń, luty: krótka pora sucha

Styczeń i luty to miesiące krótkiej pory suchej na Zanzibarze. Charakteryzują się dość dużą wilgotnością, jednak stosunkowo niską ilością opadów. To świetna okazja, żeby uciec od zimy z Polski właśnie w tych miesiącach. Pamiętajmy jednak, że początek roku to najcieplejsze miesiące na Zanzibarze. A wysoka wilgotność sprawia, że odczuwalna temperatura jest jeszcze większa.

Czerwiec – październik: długa pora sucha

Szczyt sezonu turystycznego na Zanzibarze to właśnie długa pora sucha. Średnia temperatura w tych miesiącach wynosi nieco poniżej 30°, by pod sam koniec długiej pory suchej ją przekroczyć. W czasie trwania długiej pory suchej jest tez mniejsza wilgotność niż w styczniu i lutym. Lot na Zanzibar może być więc dobrym pomysłem w tym okresie, gdyż odczuwalna temperatura może przyjemniejsza poprzez niższą wilgotność.

Łódka na Zanzibarze
Lot z Polski na Zanzibar może trwać nawet mniej niż 11 godzin (fot. Crispin Jones unsplash.com)

Skąd lecieć na Zanzibar?

Wszystko zależy od tego, czy szukamy lotów bezpośrednich, czy akceptujemy lądowania przesiadkowe. W tym pierwszym przypadku należy szukać lotów czarterowych, które odbywają się zazwyczaj z Warszawy z lotniska Chopina. Bezpośrednie loty możemy jednak znaleźć także z innych lotnisk, takich jak Wrocław, Poznań, Katowice. Jeżeli nie mamy nic przeciwko przesiadkom, to praktycznie każdy port lotniczy będzie odpowiedni.

Podsumowując, to ile trwa lot na Zanzibar zależy od tego, czy lecimy połączeniem bezpośrednim czy nie. Lot czarterowy będzie na pewno o wiele szybszy i wygodniejszy. Lot z lądowaniem, np. w Dubaju będzie dłuższy – zmuszeni będziemy na oczekiwanie na samolot przesiadkowy.

Kliknij, aby ocenić post
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *