Connect with us

Wakacje za granicą

Ile trwa lot na Dominikanę? Zobacz ile się leci na Dominikanę

Zaktualizowano

dnia

Dominikana jest popularny celem turystów z całego świata. Ta druga co do wielkości karaibska wyspa przyciąga ludzi z każdego zakątka globu. Przepiękne, bajkowe plaże i turkusowa, gorąca niczym w jacuzzi woda to wizytówka Dominikany. Podczas gdy w Polsce panuje zima, turyści bardzo chętnie wybierają w tym czasie Dominikanę jako odskocznię od niskich, polskich temperatur. Dominikana znajduje się jednak dość daleko od Polski. Ile trwa lot na Dominikanę? Przed zakupem wycieczki lub podróżą na własną rękę warto sprawdzić ile się tak na prawdę leci na Dominikanę. Ma to znaczenie, kiedy lot planujemy z małym dzieckiem, które nie przywykło do tego typu dalekich eskpad.

To ile trwa lot na Dominikanę to indywidualna sprawa (fot. Antonella Vilardo unsplash.com)

Ile trwa lot na Dominikanę z Polski?

Lot bezpśredni na Dominikanę z Polski (Warszawa, Poznań, Katowice)

Chcąc się dostać na Dominikanę najlepiej wybrać jest lot bezpośredni. Niestety w grę wchodzą tylko połączenia czarterowe, gdyż regularne rejsy między Polską a Dominikaną się nie odbywają. Takie połączenia są z reguły drogie i nierzadko kosztują 3-4 tys zł. Można jednak natrafić na oferty last minute z Warszawy poniżej 2 tys. zł. Lecąc bezpośrednio na Dominikanę dotrzemy szybciej, niż z międzylądowniami. Ile zajmuje lot na Dominikanę w przypadku lotu bezpośredniego? Jest to ok 10 godzin lotu.

Lot z przesiadką

Jeżeli zdecydujemy się na wybór lotu z przesiadką, to podróż może się znacznie wydłużyć. Niewątpliwym plusem jest jednak to, że ceny ceny biletów mogą być znacznie niższe. Loty z międzylądowaniami w Berlinie, lub Lizbonie mogą okazać się tańsze niż te, bezpośrednie. Ile więc trwa lot na Dominikanę w przypadku lotów z przesiadką? Zależy to oczywiście od czasu między przylotem, a wylotem kolejnego samolotu. Będzie to od 13 godzin, do nawet kilkunastu. Zdarzyć się może tak, że kolejny lot odbędzie się w następnym dniu. Może to być jednak świetna okazja do zwiedzania miasta, w którym wylądowaliśmy.

Lot na Dominikanę może trwać długo. Jednak warto! (fot. Joshua Wilkinson unsplash.com)

Ską lecieć na Dominikanę?

Na Dominikanę dotrzemy tak na prawdę ze wszystkich większych polskich lotnisk (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk). Jeżeli zdecydujemy się na lot bezpośredni, będzie to najprawdopodobniej Warszawa, Poznań lub Katowice. Z pozostałych lotnisk dostaniemy się na Dominikanę z przesiadkami, np. w Lizbonie.

Dobrym pomysłem może okazać się lot na Dominikanę z Berlina. Będzie to dobry wybór dla osób mieszkających relatywnie blisko naszej zachodniej granicy. Czasami można trafić na tanie bilety na taki lot.

Kiedy lecieć na Dominikanę?

Dominikana jest miejscem, gdzie praktycznie przez cały rok jest ciepło. Znajduje się ona w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego. Temperatura na przestrzeni całego roku jest dość stała. Średnia temperatura na Dominikanie oscyluje w granicach 25°.

Szczyt sezonu na dominikanie to polska zima. Nic dziwnego, gdyż kiedy w wielu miejscach świata panuje zima, na Dominikanie od grudnia do kwietnia jest tłoczno od turystów. Wysokie temperatury sprzyjaną wypoczynkowi.

Lipiec i sierpień to miesiące, które turyści także chętnie wybierają na lot na Dominikanę. Jest to czas pory deszczowej, jednak ostatnimi czasy opady nie są duże. Czasami w ciągu dnia trwają po prostu godzinę, a chmury i opady tak szybko jak się pojawiły – znikają.

Planując lot na Dominikanę warto też wziąć pod uwagę porę huraganów. Przypada ona od lipca do listopada. Na szczęście ulubiony region turystów czyli Punta Cana jest ostatnio praktycznie zawsze omijany przez huragany. Kolejną rzeczą jest to, że huragany w regionie Karaibów ostatni pojawiają się sporadycznie. Lokalne władze są na nie także bardzo dobrze przygotowane, także turyści planujący lot na Dominikanę nie powinni się ich obawiać.

Tak więc to, ile trwa lot na Dominikanę to bardzo indywidualna kwestia. Wybierając czarter możemy dolecieć już w 10 godzin. Lot z przesiadką będzie trwał najczęściej powyżej 13 godzin.

Kliknij, aby ocenić post
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *