Connect with us

Wakacje za granicą

Teneryfa: pogoda na wiosnę – marzec, kwiecień, maj

Zaktualizowano

dnia

Teneryfa - krajobraz

Teneryfa to popularny kierunek wojaży polskich turystów. Na tą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich dolecimy z wielu polskich miast, czasami w bardzo okazyjnych cenach. Lot na Teneryfę wiosną to świetny pomysł dla osób nie lubiących skrajnych temperatur oraz natłoku turystów. Jaka jest pogoda na Teneryfie w miesiącach wiosennych?

Niewątpliwą zaletą archipelagu Wysp Kanaryjskich, a w tym Teneryfy jest dość stały klimat. W zimę jest bardzo zimno, a w lato nie jest bardzo gorąco. Różnica w temperaturach nie jest dość znaczna. Temperatura będzie się też różnić w zależności od lokalizacji – południowa część Teneryfy jest zazwyczaj cieplejsza.

Teneryfa: pogoda marzec

Marzec to początek wiosny na Teneryfie. Robi się coraz cieplej, jednak nie ma jeszcze tylu turystów co w szczycie sezonu. W marcu prawdopodobnie loty jak i zakwaterowanie będą też tańsze niż latem. Średnia temperatura na Teneryfie w marcu to 18°. Średnia najwyższa temperatura to 21°, a najniższa: 14°.

Deszcz na teneryfie występuje rzadko. W marcu jest średnio 4 deszczowych dni ze średnią sumą opadów do 40mm.

Temperatura wody w marcu jest bardzo przyjemna. Woda w tym miesiącu ma 19° – co sprawia że kąpiel będzie przyjemna.

Plażowanie na Teneryfie w marcu? Oczywiście! (fot. unsplash.com)

Teneryfa: pogoda kwiecień

Kwiecień to miesiąc, gdzie wiosna jest już w pełni. Średnie temperatury są porównywalne z marcem (także 18°), ale kwiecień na Teneryfie jest bardziej suchy. Średnie minimalne i maksymalne temperatury będą o jeden stopień wyższe niż w marcu – odpowiednio 22° oraz 15°.

W kwietniu są średnio 3 deszczowe dni z sumą opadów do 20mm.

Temperatura oceanu na Teneryfie w kwietniu to 20°. Nie różni się ona zbytnio od marca – jest tylko o stopień wyższa, jednak bardzo komfortowa.

Teneryfa: pogoda maj

Maj to suchy i ciepły miesiąc na Teneryfie, zwłaszcza na południu wyspy. Średnia dobowa temperatura w maju na Teneryfie to 19° (maksymalna 23° i minimalna 16°). Pogoda w maju jest z reguły bardzo przewidywalna. Maj to także średnio 8 godzin słońca dziennie.

W maju opadów raczej nie doświadczymy. Średnio w tym miesiącu są tylko 2 dni deszczowe, ze średnią ilością opadów do 8 mm.

Temperatura wody w oceanie to także jak w poprzednim miesiącu 20°.

Pogoda na Teneryfie
Pogoda na Teneryfie na wiosnę jest dość stała i sprzyja turystyce (fot. unsplash.com)

Godzin słońca w marcu, kwietniu i maju jest na Teneryfie tyle samo: jest to średnio 8h na dzień. Czy można się więc opalać na Teneryfie na wiosnę? Oczywiście, że tak! Taka ilość słońca wraz z przyjemnymi temperaturami na to pozwala.

Kliknij, aby ocenić post
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *