Connect with us

Artykuł sponsorowany

Co wpływa na koszt obozów młodzieżowych? Wyjaśniamy!

Zaktualizowano

dnia

Obozy młodzieżowe nie muszą być drogie, aby dać twoim pociechom wiele radości. Koszty zależą od lokalizacji, dodatkowych atrakcji i zakwaterowania. Jak w każdej branży, tutaj też możesz trafić na specjalne promocje typu first lub last minute. Dowiedz się, dlaczego niektóre obozy młodzieżowe są droższe od pozostałych.

Po przejrzeniu oferty biur podróży może zdziwić cię rozbieżność cen, także w przypadku wyjazdów do tej samej lokalizacji. Organizatorzy wycieczek zazwyczaj jeżdżą co roku do tych samych hoteli. Podpisują z nimi długoterminowe umowy, dzięki czemu zyskują korzystniejsze ceny najmu pokoi. Warto celować w biura podróży istniejące od lat. Posiadają sprawdzone miejscówki na nocleg i wykwalifikowaną kadrę. Bez problemu znajdziesz obóz na swoją kieszeń, który spodoba się twoim dzieciom.

Tanie obozy młodzieżowe – czy można im ufać?

Niska cena u wielu osób wzbudza nieufność. Kiedy mowa o wyjeździe dla twojego dziecka, prawdopodobnie martwisz się jeszcze bardziej. Jednak nie warto od razu się zrażać. Często niska cena wynika z obowiązującej promocji np. dla osób, które wykupią kilka ostatnich miejsc.

Przy wyborze zwróć uwagę na opinie uczestników. Najlepiej szukać recenzji pozostawionych poza stroną organizatora. Będziesz mieć pewność, że zostały wystawione przez osoby, które rzeczywiście brały udział w wyjazdach.

Tańsze obozy mają mniejszą liczbę zajęć dodatkowych czy wycieczek. Zazwyczaj są to podstawowe wyjazdy, na których młodzież spędza czas głównie na integracji, chodzeniu na plażę czy zwiedzaniu okolicy. Większość obozów oferuje dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne dla chętnych. Jeśli masz ograniczony budżet, nie musisz ich kupować.

Cena zależy też od liczby osób śpiących w jednym pokoju. Na tańszych obozach zazwyczaj dzieci mają po kilka łóżek w jednym apartamencie. Droższe zakwaterowanie przewiduje pokoje maksymalnie trzyosobowe. Czasem w ramach jednej oferty możesz wybrać, w jakim apartamencie chcesz umieścić dziecko. Dzięki temu dopasujesz ją do swojego budżetu.

Czy obozy za granicą zawsze są droższe?

Pytanie wydaje się oczywiste, ale nie każdy wyjazd zagraniczny jest droższy od organizowanego w Polsce. Obecnie ceny zakwaterowania w kraju potrafią przewyższać zagraniczne ośrodki. Różnice w kosztach dostrzeżesz, kiedy spojrzysz na obozy młodzieżowe organizowane przez biuro podróży.

Najdroższe wyjazdy za granicę są związane z tym, że pasażerowie z punktu A do B przemieszczają się samolotem. Znacznie mniej zapłacisz, jeśli twoje dziecko dotrze na miejsce autokarem. Biuro podróży odbiera młodzież z konkretnych punktów. Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, musisz doliczyć również koszty dojazdu do miejsca zbiórki.

Podczas obozów za granicą oferta wycieczek fakultatywnych jest dużo szersza niż w Polsce. Nie ze wszystkich musisz skorzystać, ale warto zobaczyć coś poza hotelowym basenem i pobliską plażą. Na koszt wpływają także zajęcia dodatkowe. Obozy tematyczne są z reguły droższe od rekreacyjnych.

Obozy językowe – co oferują?

Obozy zagraniczne mają dużą zaletę – dają szansę na nauczenie się języka obcego. Niektóre z nich skupiają się wyłącznie na tym. Młodzież codziennie ma szansę na używanie języka dzięki zakwaterowaniu u lokalnych rodzin lub zajęciom dodatkowym z native speakerami. Podczas wycieczek dostają do wykonania zadania, które dają im okazję do poćwiczenia mowy.

Obóz językowy przyniesie twojemu dziecku więcej niż kilka miesięcy nauki w Polsce. Jeśli szukasz oferty łączącej przyjemne z pożytecznym, będzie on idealnym wyborem!

Kliknij, aby ocenić post
[Ocen: 1 Średnia: 5]
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *