Zagroda Kuwasy

Kto za tym stoi?

Agnieszka i Krzysztof są dowodem na to, że planowanie to jedno, a realizacja to drugie.
Oboje ludzie z miasta. Agnieszka spełniona dziennikarka, zakochana w nieodkrytej, zapomnianej, egzotycznej Polsce wraz z przyjaciółmi wpada na pomysł otwarcia pensjonatu.
Szukają odpowiedniego kawałka ziemi, ciszy, w której ptactwo i zwierzyna mają się dobrze. Projekt stworzony przez teścia Agnieszki kończy lokalny architekt, zafascynowany miejscowym budownictwem, potrafiący powstrzymać góralską ekipę budowalną przed postawieniem nad Biebrzą góralskiej chaty. Pensjonat rusza! Piękny, z ogrodem, zwierzakami. Wymarzony!

I właściwie tu mógłby być koniec tej historii, gdyby nie fakt, że Agnieszka musi zderzyć się z rzeczywistością. Trudną.  Okazuje się, że aby pensjonat mógł być wyjątkowy miejscem, z klimatem, duszą, a nie bezosobowym hotelem, na miejscu muszą być odpowiedni ludzie. Nie da się tworzyć klimatu na odległość.

Agnieszka podjęła trudną decyzję, że to ona wyfruwa ze swojego podwarszawskiego gniazda, zostawia tam dorosłe już dzieci i zaczyna życie od nowa. Już sama. Na własny rachunek. Nie bez trudności. Nie bez przeszkód.

A Krzysztof?

Krzysztof na początku był tylko gościem pensjonatu. Przyjeżdżał wypoczywać. Ale ciągle wracał, Najpierw zauroczony okolicą, później Agnieszką. Wracał i wracał, pomieszkiwał. W końcu i on rzucił swoją korporacyjna posadę. I przyjechał do pensjonatu na stałe.

I tak rządzą we dwoje, wspomagani przez cudowną ekipę ludzi, otoczeni kotami, cudownym psami (Trampek, pozdrawiam!), kozami (Marzena, która nie lubi się z Balbiną), pięknymi końmi.

Krzysztof pilnuje porządku, Agnieszka łagodzi obyczaje. I w ten sposób tworzą wyjątkową, domową atmosferę z najlepszą pomidorówką na świecie.

Do ich domu przyjeżdżają ludzie, którzy szukają kontaktu z naturą, zwierzętami, ciszą, bo tam mogą usłyszeć siebie i poczuć się jak w domu. Tylko takim bez telewizora.

Zagroda Kuwasy
Napisz do nas

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij