Wilcza Ostoja

Kto za tym stoi?

Wilcza Ostoja – trzy skandynawskie domy na Pojezierzu Drawskim. Dziewiczym, wręcz trochę dzikim terenie. A domy? Dopracowane w każdym szczególe. To dzieło Kasi i Mariusza. On – pasjonat żeglarstwa. Ona zakochana w wilkach i psach o wilczej naturze. Oboje uwielbiają Skandynawię. To wszystko połączyli w Wilczej Ostoi.

Zanim się poznali, Mariusz wiele lat przyjeżdżał w te okolice, aby żeglować. Pojezierze urzekło go piękną przyrodą, licznymi jeziorami i rzekami. Dla niego jako pasjonata żeglarstwa to był raj. Zawsze podkreśla, że jest tu równie pięknie jak na Mazurach, ale przede wszystkim tereny są bardziej dziewicze i mniej uczęszczane przez ludzi.

Kasia od zawsze kochała góry i jej cichym marzeniem było wyjechać kiedyś na stałe w Bieszczady. Jednak gdy pojawiła się możliwość kupna pięknej działki nad jeziorem Siecino i zaczęła bardziej poznawać tutejszą okolicę, doszła do wniosku, że tutaj też jest trochę jak w górach. Pagórkowate tereny, rozległe lasy urzekły ją od razu i nie musiała wyjeżdżać na drugi koniec Polski, by poczuć się jak w górach.

Postanowili wybudować dom w stylu skandynawskim, ponieważ oboje uwielbią skandynawskie klimaty i Skandynawia (zwłaszcza Norwegia) jest częstym kierunkiem ich podroży. Chcieli, aby dom był z drewna i miał dużą zadaszoną werandę, gdzie bez względu na pogodę będzie można posiedzieć i pokontemplować przyrodę. Dom wybudowała firma Drew-Mur z Rusowa, koło Kołobrzegu, więc cała budowa przebiegła szybko i sprawnie. Urządzeniem domu zajęli się sami. Dodatków szukali w Internecie, w przydrożnych „szopkach” i garażu babci Kasi, który jest niewyczerpaną skarbnicą dodatków z duszą. Mariusz odkrył w sobie nową pasję. Poza żeglarstwem, fotografią i kuchnią, zaprzyjaźnił się z drewnem. Efektów jego pracy szukajcie na tarasie.

Pierwszy dom otrzymał piękną nazwę Szara Wilczyca. Niedaleko stanęły jeszcze dwa mniejsze domki – Szlachetny Jeleń i Szczwany Lis.

Nazwa Wilcza Ostoja powstała z pasji Kasi do wilków i psów, które maja wilczą naturę – Siberian Husky. Ich niezależność, żywiołowość i miłość do biegania fascynowały ją szczególnie. W związku z tym, że sama dużo biega, stwierdziła, że będzie w stanie sprostać wymaganiom tej rasy. I tak w ich domu pojawił się husky. Nazwali go Inari, jak jezioro w Laponii. Oprócz huskiego w ich domu są jeszcze cztery inne psy i kot.

Podczas kursu trenera i behawiorysty Kasia zainteresowała się wilkami. Zafascynowała ją ich natura i piękno. Wilki są dzikie, inteligentne i kochają swoje rodziny, zupełnie jak my ludzie. Wymarzyła sobie, aby stworzyć miejsce, które będzie nawiązywać do ich natury, gdzie będzie można dowiedzieć się o nich więcej i poznać je bliżej. Kasia nie chce, aby utrwalał się obraz wilka z bajki o Czerwonym Kapturku. Prawda o tych zwierzętach jest zupełnie inna, dlatego w Wilczej Ostoi można znaleźć albumy i książki o ich życiu i zwyczajach. Dzięki materiałom i zdjęciom od Stowarzyszenia Dla Natury Wilk w najbliższej przyszłości powstanie w pobliżu również ścieżka edukacyjna dla najmłodszych gości.

Wilcza Ostoja przyciąga szczególnie ludzi, którzy kochają przyrodę i uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Są to ludzie, którzy szukają ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Gospodarze często słyszą od gości, że nie dla nich wypoczynek nad polskim morzem, ale jeżeli ktoś chciałby zasmakować i jednego, i drugiego, to do morza jest jedyne 70 km. Goście Wilczej korzystają z głównych atrakcji Pojezierza Drawskiego, takich jak: spływy kajakowe, wypady rowerowe, jazda konna. Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, pary, osoby lubiące aktywności na świeżym powietrzu. Ich częstymi gośćmi są również zwierzaki. Gościli już kundelki, psiaki różnych ras, koty, a nawet świnkę morską i żółwia.

Musicie tu przyjechać, żeby poczuć miłość gospodarzy do wolności, natury, wilków i Skandynawii, ale jednocześnie poczujecie niezwykłe ciepło, które bije z tego miejsca. Nie będziecie chcieli zejść z tarasu. Picie tam kawy i rozkoszowanie się po prostu byciem w tym miejscu dało nam dużo szczęścia.

Wilcza Ostoja
Napisz do nas

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij