Villa Elise Park Pension

Kto za tym stoi?

Sylwia i Rafał – razem z dzieciakami zajmują poddasze niezwykłego miejsca. Kto nie chciałby mieszkać w starej willi otoczonej ponad 3-hektarowym zielonym, pięknie zagospodarowanym terenem. Oni mieszkają i w dodatku zapraszają tam Was.

Villa Elise – kiedyś dawna rezydencja właścicieli pobliskiej huty szkła kryształowego, po II wojnie światowej upaństwowiona i mieszcząca w sobie….przedszkole… Do teraz trudno mi sobie wyobrazić porozkładane leżaczki dla przedszkolaków w tak niezwykłych, secesyjnych wnętrzach. Ale przedszkole było tam naprawdę i na pewno, bo chodził do niego tata Sylwi i wszystko mi potwierdził;) Musiał mieć niezwykłe wspomnienia z tego czasu, bo gdy willę wystawiono na sprzedaż, postanowił ją kupić, a Sylwia i Rafał (choć niezwiązani z hotelarstwem) urządzili w niej stylowy hotel.

Zrobili to, co lubię. Podeszli z ogromnym szacunkiem do miejsca, które zastali, nie próbowali przerobić go na swoją modłę. Zachowali wiele oryginalnych elementów: stare piece kaflowe. Piec niebieski – mój ukochany! Do dziś możecie wchodzić po starych, zabytkowych schodach, wzdłuż których ciągnie się ogromny witraż.

Uwspółcześnili miejsce o zakątki dla gości ozdobione hamakami i zadbali o tych małych, budując im domek na drzewie, stawiając plac zabaw czy trampolinę. To wszystko jednak zostało wtopione w kwiaty i bujną roślinność ogrodu.

Rafał i Sylwia również Was nakarmią. W swojej restauracji Kaczka i Wino stawiają na slow food, na jakość, na lokalność produktów (sery i wina, które znajdują – niebo w gębie). Potrafią godzinami opowiadać o tym, co macie na talerzu. Rafał sam piecze dla gości chleb i to jest cudowny odjazd. Właściwie to na śniadanie mogliby podawać jedynie masło i chleb. I już!

Miło było patrzeć, jak troszczą się o gości, że wiedzą, kto kiedy ma urodziny, doradzają, co zobaczyć w okolicy. Cały czas myślą, jak umilić im czas. I choć nie jest im łatwo prowadzić miejsce, które różni się i kuchnią, i wnętrzem od większości górskich pensjonatów, trzymają się swojego i liczą, że goście to docenią. A powinni, bo miejsce i oni są naprawdę wyjątkowi!

Villa Elise Park Pension
Napisz do nas

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij